Základní informace

2. března 2017 v 15:09
Český název: Kriminálka Las Vegas
Původní název: CSI: Crime Scene Investigation
Tvůrce: Anthony E. Zuiker
Země:
Vysíláno: 2000-2015
Domovská stanice: CBS
První vysílání: 6/10/2000
Poslední vysílání: 27/9/2015
Žánr: Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Řad: 15
Délka epizody: 45 minut
Odehrává se: Las Vegas

Důkazy nikdy nelžou.


CSI patří mezi průkopníky mezi krimiseriály, přinesla něco nového, změnila pohled na tento druh seriálů a vůbec tak nějak překopala celou tuhle skupinu, vypráví příběhy kriminalistů z noční směny lasvegaské kriminalistické laboratoře, jenž řeší někdy dosti zvláštní trestné činy za pomoci forenzních věd a vypráví to neotřele, sympaticky, na nic si nehraje, je svá, svojí oblibu si získala také tím, že bere diváka mnohem blíže k vyšetřování zločinů než kdo jiný. Vždy mám pocit jako bych stál přímo s nimi u stolu.

CSI stála na počátku zrodu mašinérie jí napodobujících seriálů, dnes je jich televizní obrazovka plná, ale tehdy byla první, jedinečná a svojí originalitu si zachovala, přestože mnoho jiných "chce být jako ona". CSI je dáma, která má šmrnc a glanc, samozřejmě že je také trochu bláznivá, jenže my jsme ve Vegas, bejby.

Nejsou to jen zajímavé případy, famózní režijní práce, ale také dokonale napsané postavy, které si svou osobitostí získávají vaše srdce, musíte mít rádi prostě i ty méně podstatné laboranty. V každé epizodě se najde něco, co vás donutí se zamyslet.

Tvůrci se pokusili uspět se "sestřičkami" z Miami, New Yorku, ale to víte, ta první je vždy jej jedna a žádná jiná už nebude taková, všechny mají své kouzlo, ale CSI má v sobě cosi víc.

Gil Grissom říká, že jsou poslední možností mrtvého, jeho poslední možnost říct svůj příběh, oni už hovořit nemohou. Chápu CSI také jako zrcadlo, zrcadlo lidstva a člověka jako jedince. Kdo umí číst mezi řádky epizod tak rozumí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama