01. O co jde?

29. dubna 2017 v 11:38
Pojem roleplay či roleplaying čili hraní rolí může mít více významů, ale tady je míněn poměrně nový fenomém, kdy členové různých fandomů jednoduše řečeno "hrají" role svých oblíbených postav.

Asi nejznámější je taková součást komunity potterheads, ale vlastně se toto započalo už skrze Trekkies (nějak si nemůžeme uvědomit starší komunitu, která by se tímto zabývala, kdyžtak napište do komentářů, pokud někdo víte něco víc) a vlastně nemusí jít o společenství fanoušků seriálů, ale třeba her nebo dokonce i nějakého období, například 19. století.

Součástí roleplay může být takzvaná cosplay, což přímo bez okolků se dá vyjádřit jako "převlékání se do kostýmů", třeba za komixové hrdiny. Oproti Trekkies nebo Potterheads tohle u fandomů seriálů typu CSI tolik roli nehraje, jelikož oblečení mimo laboratoř u postav je "obyčejné". Tady jde o samotný akt "být svým oblíbencem".

Na vžívání se do svých oblíbených postav a imitace fiktivních světů není nic "špatného" ani nejde o nic nového a jedná se o jakýsi únik z "kruté" reality. Některým lidem mohou "roleplay nadšenci" připadat směšní nebo tak podobně, nicméně, ten kdo si umí hrát, má obrovskou výhodu.
Vážně jste nikdy netoužili být někým jiným, na chvíli utéct od vaší běžné rutiny? V roleplay naší komunity se můžete stát členy elitního vegaského týmu vyšetřujícího závažné zločiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama