15. narozeniny komunity

2. dubna 2017 v 15:57 | CSI-CZECH |  Významné události

Jak ten čas letí, naše fanouškovská komunita CSI ('Lab Rats') oslavila ve čtvrtek své 15. narozeniny, samozřejmě, že naše česká část funguje kratší dobu než celá formace, ale to na tom nic nemění, že je jejím hrdým členem. Ještě nedávno se celek možná na portálu semtam projevoval jako pubertální děcko, což se nejvíce ukazovalo na starém blogu, ale to víte, s čtrnáctiletými je někdy potíž, ve skutečnosti patří mezi jedny z nejdéle fungujících fan komunit a nadšeně si užívá dárku v podobně twitterového účtu, se kterým se učí teprve zacházet.

Za 15 let své existence jsme si prošli všelijakými životními zkouškami a počáteční známosti se za ten čas přehouply hluboká přátelství, několik svateb a bohužel nás čekaly i nějaké pohřby. Na české scéně se moc aktivní nebyli, mnohokrát jsme své působení vzdali a stáhli se díky pocitu beznaděje a někdy i značnému nepřátelství. Tak to je. Navíc CSI není v Česku tak populární jako třeba ve své domovině, proto je mnohem těžší se prosadit, dnes už to vidíme jako výzvu a půjdeme do toho vší silou, je nám patnáct, jsme silnější, i moudřejší a je nás víc, tak proč ne.Zrodili jsme se v den narozenin (aniž bychom to vlastně tušili) jednoho z protagonistů, (dva roky po zrodu seriálů), ve všech 38 dílech byl nezapomenutelný a jeho postava si získala velkou oblibu, tak komu by to vadilo, a snad pro tento fakt býváme přezdíváni 'Lab rats' - laboratorní krysy, samozřejmě se nedá říct, že by šlo o náš oficiální název a neexistuje žádný přesný seznam členů nebo tak něco, kdo s vámi chce být ten je, proto se neradi označujeme za fanklub, ale spíše za komunitu.

Zůstávat a vytrvat mezi konkurencí, jinými kluby, formacemi, i tam kde jsou diváci už seriály toho formátu překrmení se může stávat zkouškou ohněm, o to víc tady na blogu.cz, který se evidentně stává holubníkem nebo snad cirkusem? Jenže tímhle obdobím si asi musí projít každá komunita, jsme vytrvalí a nevzdáváme se, proto ještě po 15. letech fungujeme.

Fungujeme na několika úrovních, jako banda loajálních fanoušků i jako věční věděčtí nadšenci jejíž entuziasmus živí reálný základ našich vášní, rádi se také uchylujeme k role play a tak jsme za ten čas se svými alter egy dokonale srostli a obohacujeme je o nás samé. V roce 2015 seriál skončil, jeho svět ale dál trvá a my do něj utíkáme si odpočinout od reálného světa.

A uvítáme rádi kohokoliv, kdo by se k nám chtěl přidat, možná působíme jako uzavřená společnost, ale nejsme a neomezujeme se na jednu národnost, tento blog ale na vás hovoří česky, děláme to rádi.

Co zbývá říct nakonec? Snad každý z nás si rekapituluje v hlavně celé roky a vděčně kvituje co mu všechno daly, jako lásku, děti, nejlepšího přítele, parťáka na Scrabble, zkušenosti… možná se zdáme být bláznivými fanoušky nějakého seriálu, ale víc než to jsme přátelé, kamarádi, kolegové se stejnými zájmy, kteří spolu strávili už řadu let. Tak všechno nejlepší k narozeninám a mnoho štěstí do dalších let ve světě CSI, i mimo něj.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. dubna 2017 v 16:29 | Reagovat

Moc gratuluji :-)

2 csi-czech csi-czech | 3. dubna 2017 v 19:41 | Reagovat

[1]: děkujeme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama