(50) Všechno nejlepší, Geralde!

4. dubna 2017 v 19:02 | CSI-CZECH |  Významné události

Nádherné kulaté narozeniny ve čtvrtek 30. března oslavil představitel balistika Bobbyho Dawsona americký umělec Gerald McCullouch, i tak by se dalo začít, jenže to zní jak z nějakých novin a my rozhodně nejsem žádný zpravodajský portál a on by se zeptal: "Why so serious?"

No a však, jak sám tento všestranně talentovaný muž říká: Život je krátký, zvol úsměv, tak… proč tak vážně? I když po Česku není Gerald McCullouch příliš známý do srdcí CSI fanoušků se neodmyslitelně zapsal a to díky svým 38 epizodám, Bobby Dawson patří doposud mezi hodně oblíbené postavy, ale i Češi si jistě vybaví Rogera z BearCity a nebo třeba otce malé Pearsonové v Doktoru Houseovi a tak dále.Gerald není jen herec, ale producent, režisér, scénárista, hudebník, zpěvák, bývalý komik nebo dokonce moderátor cestovatelského pořadu. Teď s dubnem přišla premiéra jeho čerstvého dokumentárního projektu "All Male, All Nude" a sklidil úspěchy se svým režisérským debutem "Daddy" z minulého roku. Ale dost nudným faktům.

Není to jen talent, proč lidé Geraldovi fandí, drží mu palce, umí si totiž své okolí získat jinak, věčně usměvavý srandista, skromný, inteligentní člověk bez hvězdných manýrů, který si nepotrpí na skandály ani výstřednosti a má rád lidí, dokáže být za podporu vděčný a se slávou nespychl, se prostě řadí mezi ty, které se rychle naučíte mít rádi jako člověka, nikoliv jako celebritu. Bohužel takové osobnosti často nikdy nebudou celosvětově známé, jelikož tohle se asi moc nenosí a lidem se to nezdá nijak moc atraktivní, připočtěme k tomu fakt, že své projekty necílí na masy, ale na to, aby hovořil o věcech, o kterých by se mělo mluvit, ale nemluví a zaměřuje se na tabu menšin.

Mnozí z vás asi namítnou, že být otevřeným gayem je samo o sobě dost výstřední, vážně? Oproti jiným Gerald nevnucuje svou sexuální orientaci druhým, není předmětem jeho každodenního hovoru a za každou cenu jí necpe do svých tweetů nebo postů na sociálních sítích, nebere jí jako něco výjimečného, nezneužívá jí k větší popularitě, pouze se chová přirozeně bez přetvařování, bere jí jako přirozenost v denním životě, jako cosi normálního jako cokoliv jiného, a za to klobouk dolů. Na druhou stranu je zřejmé, že loajálně drží s LGBT komunitou a také to, že nejspíše kvůli své orientaci dostává jen malé role, byť jak jde čas už tohle nemá takový vliv jako dřív. Ne, že by si nějak stěžoval, to ne. Gerald je slušný a čestný člověk s velkou dávkou pokory a vděku za každý den svého života.

Gerald je v úzkém kontaktu se svými příznivci

a své sociální sítě obsluhuje osobně
A aby taky ne! Na škole přežil těžkou autonehodu, kterou nezavinil a strávil nějakou dobu v kómatu a vrátil se do normálního života po měsících rehabilitací. Sám uvádí, že to velice změnilo jeho postoj k životu a jeho životní filozofii. Kolem roku 2009 byl 2x přepaden, poprvé na něj zloděj dokonce mířil zbraní, trochu ironie, nemyslíte? Bobby Dawson hleděl do hlavně skutečně zbraně. V druhém případě nehodlal útočníkovi dát svůj laptop a hrdinně se mu bránil a zadržel ho do příjezdu policie, od bodného zranění ho uchránila kožená bunda, zloděj se ho totiž pokus ubodat. Gerald na tento svůj čin není hrdý a dnes to považuje za hloupost, protože přece laptop nestojí za život, jenže, dotyčný byl zatčen a nikomu dalšímu už nemohl ublížit, konečně se mu někdo postavil. To je dobře ne? Zatímco Gerald vlastně bojoval o život, ostatní cestující v tom metru zděšeně utíkali. To také o něčem svědčí. Nepomohl mu jediný člověk.

No, také by se slušelo podotknout, že Gerald umí řídit letadlo, nejspíše je stále vegetarián, má rád raw stravu, asi choval mini prasátko, rád cestuje, fotí (i na to má talent, přestože pouze používá mobil a postuje na instagram je radost se koukat, jeho záběry přírody jsou jak od profíka), poznává nové věci… hraje na kytaru, piano…. Bla bla bla bla… (přesně takhle na svých stránkách zakončuje výčet svých zálib…. Umí si dělat srandu i sám ze sebe… většinu času je single a vyhovuje mu to.

Proč takové rozepisování kvůli jedněm narozeninám? Protože si to zaslouží. Takových osobností jako on je málo a málo se o nich hovoří, protože, jak píšeme nahoře, davy asi chtějí něco trochu jiného… a 50 je úžasný věk, skvělé kulaté narozeniny, možná z nás mluví také tak trochu hrdost, že kteří s komunity měli tu čest… a potvrdili si, že je takoví jaký mysleli.. nebo prostě proto, že dokáže překvapovat, přináší něco nového, s odvahou hovoří a prolamuje tabu… prostě proto že je dobrý člověk. Někteří z nás prostě nehledají neskromné celebrity s velkými egy, nedotknutelné hrdiny, ale lidi jako jsme my nebo vy, někoho s kým byste si klidně zašli na pivo, někoho, kdo vám normálně odpoví, když se na něco zeptáte a nebere se jako celebrita, váží si vás za podporu upřímně a myslí to vážně, někoho kdo si na nic nehraje, někdo kdo je pořád jeden z nás obyčejných lidí. Ne, tohle nesepsal homosexuál a nejsem fanoušek, skutečně ho mám rád jako člověk a moje žena tvr, že Gerald má jeden s nejpříjemnějších hlasů na zemi, a on je skutečně vhodný i pro načtené knihy, ale to bohužel Gerald nedělá, škoda. A pozor! JE TO GERALD s "Gé" nikoliv s "Dž" na začátku a krucinál přestaňte psát konec příjmení s "Ough"! Je to "Ouch"! :D Vždycky mi brutálně rve srdce, když čtu tweety typu: "Kolikrát to mám opakovat… moje jméno mě jednou zabije." :) Všechno nejlepší chlape, snad sis užil avizovanou oslavu v ATL.

Plachtění je pro Kendall všechno, její otec stojí před nelehkým rozhodnutím...

Doporučená videa:


dobronost od členů:

Pro pnou velikost klikni na obrázek

Zajímavosti závěrem


Gerald přiznal, že v 5 sérii byla na popud tvůrců natočena scéna, kde Bobby Dawson divákům odhalil, že je má vážný vztah mužem a adoptují holčičku, Gerald nic nenamítal, nijak ale nepřemýšlel o tom, že by Bobby byl gay a nijak to neplánoval, vše nechával neutrální, scéna se do finální verze epizody těsně před premiérou nakonec nedostala, proto je stále vše otevřené… Nevada umožnila adopce gayům až o rok později, možná proto byla scéna vyškrtnuta.

*****

Gerald si sám navrhl vzhled své koupelny v jeho New Yorském domě.

*****

Gerald má nějaké ty irské předky a Bobby občas k irskému přízvuku mírně sklouzne. Žádný z českých dabérů se ani trochu neblíží originálu. Ale Geraldovi slušně rozumí i mírně pokročilý angličtinář, vyslovuje pečlivě a pomalu.

*****

Bobby je největším hlasovým chameleonem v českém znění kriminálky a z hlediska laboratoře obecně je jedním z nejdéle tam pracujících zaměstnanců, přestože se od 11 série již neobjevuje, pouze přešel na denní.

*****

Geraldovým nejoblíbenějším městem je New York

*****

Gerald na evropském turné muzikálu 'Jesus Christ Superstar' hrál Ježíše.

****

Bobby je tak běžné jméno, stejně jako Dawson příjmení, že i my v komunitě máme člověka, který se tak skutečně jmenuje.


Pozorným fanouškům hororů neuniklo...

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama