1. Kapitola

9. května 2017 v 9:25 | M. Caine |  Temná voda
Napůl Kubánec, na půl Rus, mladý kriminalista s tmavýma očima a širokými ústy, Eric Delko se rozesmál. "Ne, Ryane, to nemyslíš vážně, hele nunčak nebo jak se to řekne je japonský, ne čínský a to jako zápasy?"
Jeho kolega Ryan Wolffe, přikývl a na hezké tváři mu problesklo lišácké mrknutí. "Jo, kvůli kondičce a tohle byla ukázka, a to dost zajímavá…." pak se mu tvář náhle změnila, všechno lišáctví zmizelo, sáhla na něj zakrvácená ruka, ohlédl se, přešel mu mráz po zádech.
Delko zareagoval rychleji protože nestál úplně zády jako on. "Horatio!" chytil šéfa a švagra do náruče, protože se sesouval k zemi jako nějaké hadrový panák. "Co je ti? Co se ti stalo?"
Wolffe na nic nečekal a vytočil číslo záchranné služby. "Ryan Wolffe, kriminálka, zraněný policista, opakuji, zraněný policista před laboratoří, pošlete ihned sanitu!"
Poručík neodpověděl, jeho modré oči se zakalily a on ztratil vědomí, stačil jen zasýpat: "Neskončím jako můj bratr." avšak důvod, proč se tu ocitl bosí a celý zakrvácený neposkytl. Sanita přijela skoro hned, tentýž záchranářský tým, který se snažil zachránit Marisol, skoro tatáž situace, jen na lehátku raněného tantokrát skončil její choť.
"Neskončíš. Slibuji." zapřisáhl se Delko, když pouštěl Horatiovu bezvládnou paži, aby se mohl zapřít rukama a skočit do vozu k němu. "Vydrž! Všechno bude v pořádku." ale někdo Erica odstrčil. "Alexx?"
"Jsem lékařka." vyhrkla afroameričanka. "Můžu ho ošetřit a zajistit stopy vyšetřování, abychom zjistili, co se mu chuděrovi přihodilo." a zmizela kriminalistům stojícím s otevřenými ústy, v útrobách sanitky. Eric se podíval na své ruce, potřísnila je šéfova krev, vykašlal mu jí trochu i na košili, Delko otáčel dlaně nahoru dolů několikrát za sebou než vydechl. "Najdeme toho, kdo tě zřídil, Horatio."
Wolffe mu dal krátkým kývnutím za pravdu. "Tohle těm hajzlům neprojde. Určitě to nebyl jeden, Horatio je přece dobrý policista, s jedním by si poradil."
"To máš pravdu." Přitakal Delko. "Klidně to mohla být autonehoda… kde má svého Hammera? Pistole zůstala v pouzdře, vážně? Jen..."
"Jen… by při autonehodě neztratil botu, asi co?"
"Přesně, ale pokud havaroval… šlo vážně o nehodu?"

09.01.2016 | DALŠÍ KAPITOLA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama