4. Kapitola 3.

9. května 2017 v 12:10 | M. Caine |  Halloween
"Karl Bownman říkáš, jo? Zdravotník?" Eric doprovázel Calleigh za možným svědkem či podezřelým do nemocnice Memorial Dade. "Nebo se do násilného činu namočil Horatiův syn a on se kamsi ztratil. Bude půl dvanácté a nikdo v laboratoři s ním od 8:30 nemluvil, nebere telefon. Zvláštní." Jentak mimoděk se ohlédl a výraz v obličeji mu ztuhl. Na druhé straně u krajnice, s rukama podél těla, nohama mírně od sebe, stál Tim Speedle. Tvářil se vážně a jemně pokyvoval hlavou, aby ho následovali. "Bože to ne. Ne, teď."
Calleigh se zarazila, zvuk jejích podpatků na chodníku tím pádem utichl. "Copak je?"
"Zase ta haluška. Ne že bych Speedlea nerad viděl, ale dneska se to fakt nehodí, copak nestačí, že je Halloween? A to zas mám brát ty prášky? Vždyť už to je několik let, co mě postřelili. Jo a ta krev u bočního vchodu na druhém místě činu byla hovězí." Delko zrychlil, chtěl se co nejrychleji dostat s toho místa. Calleigh mu sotva stačila.
Jenže po té, co se zeptala u recepce na zdravotníka Bownmana a čekali až mu sestra pípne na pager, aby přišel, z dlouhé chvíle se kriminalistka ohlédla a cosi spatřila v chodbě k chirurgii, kde léčí méně komplikované zlomeniny. Prudce trhla parťákovým loktem a doslova táhla Delka bokem od lidí. "Jenže, já v hlavě žádné úlomky nemám."
"Cože?" nejdřív Eric nechápal.
"Právě jsem v té chodbě viděla Tima, Ericu. Budeme doufat, že jen zapracovala představivost kvůli Halloweenu, protože jinak je to dost podezřelé." Odpověděla a než stačil on něco říct už mířila k přicházejícímu špinavě blonďatému zdravotníkovi v nemocničním stejnokroji. "Karl Bownman?"
Muž znejistěl jakmile si všiml jejich odznaků. "Ano, co si přejete?" už od recepční sestry věděl, že jej hledá policie, ale myslel si, že jen špatně zaparkoval, protože dneska zaspal, tak třeba ve spěchu udělal chybu, jenže pokuty rozdávají uniformovaní strážníci, ne sympatičtí mladíci a hezké sexy kočky v civilu.
"Jsem Duquesneová, tohle je Delko…. Kriminálka, vyšetřujeme vraždu Eveline Borggiové." začala detektivka bezemočně.
Bownman zamrkal překvapením. "Ta vědma je mrtvá?"
"Vědma?" Podivil se Eric, vzpomněl si na křišťálovou kouli a všechny ty serepetičky na místě činu ranní vraždy, ty čaje, dózičky a krabičky, podivné karty… "Co věštila?"
Bownman pokrčil rameny, "Všechno možné, byla médiem, věštkyní, čarodějkou, vším co si představíte k tomuhle tématu." odpověděl a pošilhával po okolních dveřích zjevně protože v nich hledal výmluvu pro vyvlečení se z tohle rozhovoru.
"Takže jste ji znal, jak dobře?" zajímala se Calleigh bez známky jakýchkoliv emocí.
"Ne nijak dobře, vlastně vůbec." Bownman ukázal na nedaleký pokoj. "Jestli to je vše, mám práci. Neměl jsem s ní nic společného."
"Ne nijak dobře?" zopakovala Duquesneová a zavrtěla hlavou, že ještě neskončili. "Z úcty k vaší profesi jsme vás ještě nesbalili, pane Bownmane, jenže jsme nalezli vaše DNA na místě činu, tak si prosím rozmyslete odpověď, zeptám se ještě jednou, jak dobře jste znal Eveline Borggiovou? A říká vám něco jméno: Nicholas Caine?
"No, popravdě… jedno sezení jsem zkusil, neřekl jsem to hned, protože jsem se styděl. Nevěřím na takové věci, chápete? A toho chlapa neznám." Bownman nervozně pohodil hlavou k dalším dveřím. "Už můžu jít?"
"Ano, ale neopouštějte město." odkývl Eric, počkal až Bownman zmizí ve třetích dveřích, pak zvedl obočí. "Nevěří na takové věci, ale potil se tam jak kůň?"
Calleigh pokynula ke vchodu. "Z nervozity… i teď mu na čele vyrašil pot. Jdeme." vytáhla z kapsy mobil. "Vyzvání. Horatio, tady zase Calleigh, nechci tě honit, ale až si poslechneš tento vzkaz, zavolej mi prosím zpátky. Díky." zaklapla přístroj a vsunula si ho do kapsy. "Tentokrát to skočilo do schránky."
"Tohle už není normální, Calleigh." Delkova tvář zvážněla ještě víc. "Pořád jen vyzváněl, pokaždé, když jsme to všichni skoušeli a najednou schránka? Co ti to připomíná? Jakoby se vybil."
Hluboce si vzdychla. "Buď po určitém počtu zmeškaných hovorů naskočila schránka nebo si Horatio mobil vypnul či se mu vybil, jo. Musíme se vrátit do laboratoře."

06.02.2016 | DALŠÍ KAPITOLA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama