5. Kapitola 4.

9. května 2017 v 12:13 | M. Caine |  Halloween
Ryan Wolfe se napřímil u svého mikroskopu, koutkem oka zaregistroval přicházející prozatimní šéfovou Duquesneovou, tak promluvil na hlas. "Silný mikroténový sáček… takže asi Halloweenská srandička."
"Tak kravská krev na místě činu s tou zombie maškarou?" zeptala se a nahlédla do optiky. "No jo, a co ty stopy v ní?"
"Nejspíš bratr oběti, na rodiče je to malé, teda na ženu možná ne, ale je to pánská obuv, otec má větší nohu a s podrážkami oběti se to neshoduje. Ostatně, jediné otisky bot, které jsme našli kolem zastřeleného patřily pouze bratrům. Matka jak říkala volala sanitku ze dveří a otec přijel později. Už se ozval Horatio?" Špatný pocit Ryana skoro pohltil, už si dělal o nadřízeného starosti.
Calleigh zavrtěla smutně hlavou. "Neozval se pět hodin a jeho mobil je vypnutý. Vedou ho už jako pohřešovaného. Zrovna mi volal Tripp, že našli jeho Hammera, řádně zaparkovaného tady v podzemní garáži. Čekám na výpis aktivity jeho kreditek."
"A to se může jentak?" zvedl obočí Ryan, ale sám si odpověděl. "Může, je pohřešovaný, agenti z oddělení pohřešovaných osob u FBI to dělají běžně, když někoho hledají, řekne nám to rychle, kde byl naposledy, toho se dá chytit, sestavit časovou osu..."
"Ano."
"Pane řediteli," zamžikala Calleigh překvapeně, Horatiův nadřízený se vedle ní zjevil tak nenadále jako nějaký duch, skoro sebou trhla.
Starší muž zůstal profesionálně klidný. "Víte, že by jste tenhle případ vyšetřovat neměli, zatím je vše klasifikováno jako náhlé zmizení, tedy že je poručík Caine oficiálně pohřešovaný, nejde o vraždu, tak to podléhá kompetenci panem Wolfeem zmíněnému oddělení FBI, ale váš tým Horatia zná nejlépe, což znamená, že máte lépe na čem stavět, sám ředitel FBI souhlasí, že mezi svými případy povede vyšetřováni vy, Duquesneová, zdůrazňuji, že mezi případy, zlehka postupovat v před a čím déle to bude trvat tím budete přitvrzovat, rozumíte? Nechci, aby se něco provalilo tisku, pokud tu budeme zběsile běhat v houfnicích a volat jeho jméno a vypouštět psy, média se toho chytnou a bude s toho mela jak hrom, poškodí to jeho, nás, vás… rozumíte? Někdo zajděte k němu domů, nejlépe Delko, je z rodiny, ať mu projde věci, diskrétně. Máte povolení si šéfa hledat sami, ale chci diskrétnost a když už vám to FBI přenechala, spolupracujte, může se vám to hodit, tak na ně buďte milí. Rozuměla jste?" ani nečekal na odpověď a odkráčel.
"Nevěří, že se něco stalo," povzdychl si Ryan trochu naštvaně. "Jen si kryje záda."
"Možná." Calleigh se zadívala na příchozí soubor, který dorazil na jejich počítač. "Ale aspoň ho mezi případy můžeme hledat sami. Občanský soumrak by měl končit přibližně v 19 hodin. No nic, vyšlu Boa Vistu do Cocových dobrot, tady ve 9:40 použil Horatio svou kreditku a chce se mnou mluvit Eric, teď to píplo."

06.02.2016 | DALŠÍ KAPITOLA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama