7. Kapitola

9. května 2017 v 10:01 | M. Caine |  Temná voda
Za malým domem miniaturního chrámu mnichů se rozprostírala skoro tak velká zahrada, na ní poklidně ležela skalka s bylinami, záhon s dalšími a druhý její konec střežil vrostlý košatý strom, kriminalistka našlapovala tiše jako tygr na lovu, její pruhovaný svetřík ale moc nesplýval z okolím, na kmeni listnáče skutečně objevila drobné schůdky porostlé mechem, vytáhla z pouzdra zbraň a mrkla na Boa Vistu, která ji doprovázela, aby učinila to samé a kryla ji.
"Policie Miami-Dade! Vylezte ze skrýše z rukama nad hlavou ať je dobře vidím!" zahalasila přísně Duquesneová, ale nic se nestalo. "Tady policie, vy tam nahoře, okamžitě mi ukažte ruce, chceme si jen promluvit!" Nic. "Já vím že tam někdo je, prostě to vím." zašeptala detektivka zklamaně a napůl naštvaně.
Natalii něco napadlo, někde četla, že Šaolini nemohou plnit příkazy. "Třeba ho nikdo neunesl. Počítáme s tím, že by mnich téhle víry z místa činu neutekl, ale co když tam prostě nebyl." Zastrčila si pistoli do pouzdra, když parťačka zvednutím obočí přisvědčila, že na tom něco může být. Boa Vista do svého hlasu dala co nejvíc přátelství a vyrovnanosti co dokázala, její melodický hlas snad zvedl na svém poryvu i lehký větřík, protože se nesl tak lehce a zvučně jako nikdy před tím. "Mistře Nicholasi, tady policie Miami-dade, mistr Yang si o vás dělá starosti, stalo se něco moc smutného, proto si s vámi chceme promluvit. Omlouváme se, že rušíme vaši meditaci, ale čas v naší práci hraje velkou roli, jsme z kriminální laboratoře!"
Mezi listy v nejasném otvoru místo okna skrýše se objevila tmavovlasá hlava mladého muže, jestli detektivky čekaly holohlavého mnicha, tak teď byly možná překvapené, ale třeba měl ve své složce, kterou nakonec jim zaslali, i fotografii. "Tady? Vražda? To né." Mladý mistr se tvářil smutně. "A vaše odznaky?" stejně z té výšky by nedokázal zkontrolovat, kvůli své zrakové vadě jejich pravost, ale to ony nevěděly, tak své placky obě nechaly zablesknout se na sluníčku prokukujícím mezi mraky, odvážilo se se ukázat v pomlkách intervalů slejváku.
Neřekl nic, jen spustil hubené nohy na první stupínky a začal slézat pomalu dolů, mávnutím ruky odmítl pomoc od zlatovlásky a jen klidně poznamenal. "Tak přece jste četli můj spis."
"Ano," Natalia pokračovala tónem jako na kolegu, věděla dobře, že jeho přijetí místo ní do sektoru specialistů pracujících jen v laboratoři pouze čeká na formální kroky. "Vy jste ta náhrada, protože já jdu do terénu…." vyznělo to mírně neomaleně, ale zároveň hodně kolegiálně.
"Přesně, chtěl jsem se ráno zastavit za poručíkem, přeložení vedení obou formací už schválilo, provedl by jen nutné kroky pro předpisy." Přikývl mladý Šaolin a pokračoval k domu. "Vím, že někdo zemřel, cítil jsem to, ale ve vašich očích vnímám, že se mně to přímo týká a na to se netěším."
Dělat něco pro předpisy a ne podle předpisů se Boa Vistě líbilo, pobavilo jí to a připadalo jí to hodně sympatické, zároveň v cítila jakési oživování, zosobnění, řekl to jakoby předpisy byly živé a Horatio pro jejich radost jim něco učinil k vůli, aby se potěšily, nepopsal ten jev jako běžný policista - nudné kroky, které vyžadují předpisy a které vlastně nestojí za řeč, Natalii se nový pracovník hodně zamlouval, o to víc se jí těžko říkalo jméno oběti, proto byla ráda, že tak učinila Calleigh.
"Ale proč se nebránil? Ovládal přece bojové umění ne?" Vypadlo hned na to s Natalie, lehce si dlaní zakryla hezké rty a na moment přivřela oči. "Pardon, uklouzlo mi to."
Mladý duchovní na svém obličeji nedal znát emoce, ale jeho oči ho prozrazovaly, zpráva ho zasáhla a bolela ho tak moc, že je už neovládl, ony jeho cit vyjevovaly nefalšovaně, nevadilo mu to, s těmi ženami přece bude pracovat. "Byl smířen ze svým osudem."
Nic víc už při cestě do laboratoře nepromluvili. Nepodezírali jej, neměl motiv. Aileen však ano, v merku jejich oka však zůstával.

09.01.2016 | DALŠÍ KAPITOLA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama