Kapitola 1

9. května 2017 v 10:40 | M. Caine |  Poslední výdech
Autor: Mykolas Caine
Počet částí: 1
Kapitol: 11
Údobí: Neurčeno
Žánr: Krimi / Mysterozní

Kapitola 1

Ambulantní vozík vezený několika záchranáři rozrazil křídlové dveře pohotovosti Dade Memorial, spěchali, pacient utrpěl vážná poranění a silně krvácel, sám nedýchal a jeho stav byl kritický.
"Trauma dvě! Honem!" Nasměroval kolegy sloužící lékař William Slone rozhodným gestem, cestou si nasazoval rukavice, vozík kodrcal po dlaždičkové podlaze. "Co tu máme? Policista?"
"Poručík Caine, bodná a střelná zranění..." dál se záchranách nedostal sotva ryšavého muže přendali na lékařský stůl přístroje zahlásily problém a sestra křikla: "Ztrácíme ho!"
"Tohle nám Horatio nedělejte! Nabít!" Slone popadl elektrody, když kolega potvrdil vrhl se do toho celou vervou. "Ustupte! Pal!" Poručíkovým tělem to mírně hodilo, ale křivka na monitoru srdce jen poskočila a tón se opět prodloužil. "Ještě!" Slone si přesně uvědomoval kdo mu skončil na stole a nehodlal to vzdát. "Na 200! Pryč! Pal!" Zase nic! Caineova obnažená hruď se vzedmula, ale srdce vzdorovalo.
"Chce za ženou." vzdychla asistující lékařka Megan Fosterová.
"Ta už mu neuteče, nedovolím, aby… na 400… o něj Miami přišlo! No tak poručíku! Vy se přece nevzdáváte! Horatio no tak! Pryč! Pal! Vy mi tu přece nezůstanete! Neuděláte radost takovým jako byl vrah vaší ženy! Notak!"
"Chytl se!" Zajásala Fosterová.
Ano, rytmické pípání monitorovacího zařízení ji dávalo za pravdu, obrazovka ukazovala normální křivku tlukotu srdce, pacient se neprobral, ale žil, aspoň v rámci možností se stabilizoval.
"Připravte ho na sál, chci CT hlavy, SONO… všechno, dejte jim echo, přijdu tam, o tohle se musím postarat, osobně se angažovat, tenhle člověk zachraňuje naše životy, teď je naší povinností zachránit ten jeho." Slone si strhl rukavice, "Doufám, že se brzo zjistí, kdo mu to udělal." a odkráčel se připravit na operaci.

28.01.2016 | DALŠÍ KAPITOLA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama