Kapitola 9.

9. května 2017 v 11:24 | M. Caine |  Poslední výdech
"Mám to!" Mával Nicholas Caine na Delka s Caineem ze dveří kóje kousek od nich, přerušil jejich vážný rozhovor, ale jim to nevadilo, protože to prohlášení znamenalo, že se pohnuli ve vyšetřování, což bylo přednější než nějaké dojemné rozmluvy o loajalitě. Vběhli oba dovnitř a sledovali napjatě jak Tayler chystá soubor k přehrávání. "Určitě to je on!" Jásal Nicholas, div že nezatleskal dlaněmi, dlouhé tři hodiny poslouchal nezáživné záznamy a pomalu se začínal nudit, uvítal, že ten oříšek konečně rozlouskli.
Krátký úsek z audia kriminalistům nic neříkal, ale Nick přikyvoval a tvářil se hrdě jakoby právě vynalezl největší z objevů lidstva. "Gary Parlow" vyřkl hned jak ukázka skončila. "Proženu to databází a uvidíme." choval se jakoby dávno patřil do týmu, rychle klapal na klávesnici a nevšímal si pobaveného Taylera, který křeněním připomínal sjetou berušku.
"Ano." vyskočila tabulka, mladý Caine údaje rozklikl a začal citovat. "Soud mu nařídil psychiatrická sezení, protože pojal podezření z neschopnosti se pořádně ovládat… pomlácená kapota auta pálkou…. Vysypaný nákup…" výčet incidentů tam ale nestál, ten slyšeli s Tayem na té pásce. "no prostě špatné sebeovládání, ale co ho tak rozzuřilo, že svého psychiatra zabil to jsme se nedozvěděli, ani ze záznamu ani ze spisu."
Poručík doteď nakloněný nad monitorem, sebral ze stolku své brýle a položil ruku na kliku prosklených dveří. "Nevadí, najdeme ho a zeptáme se."

28.01.2016 | DALŠÍ KAPITOLA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama