KM: Poznámka autora

9. května 2017 v 17:28 | M. Caine |  Kobayashi Maru

Poznámka autora
Následující povídka není klasickým crossoverem ale vychází z několika detailů, které v seriálu Kriminálka Las Vegas zazněly jako podrobnosti ze života postav a prolíná ji vliv mé oblíbené knížky "Cizinci z oblohy". Jedná se o mé filozofické proplétání myšlenek, které spolu zdánlivě nesouvisí, zdání však někdy klame, rozhodně se nejedná o sci-fi jako takové ale může se jej podobat. No, každá nová technologie nejdřív vypadala jako sci-fi než se stala skutečností.

Neurčil jsem si žádné časové údobí, ve kterém se příběh odehrává, proto je čistě na vás kam si ho do dějové linky seriálu zařadíte. Veškerá podobnost se skutečnými živými či mrtvými lidmi je čistě náhodná a příběh vznikl prolnutím inspirace CSI sériemi a mé oblíbené knížky ze světa Star Treku, Margaret mi snad promine takovéhle zapojení její báječné novely, pokaždé, kdy svůj výtisk pročítám (je na něm již vidět, že to bylo více jak jednou a že už bych to asi nespočítal), nutí mně to přemýšlet nad důležitými věcmi.

Postava trasologa Hodgese, která oba světy filozofie zvláštním způsobem propojuje je skutečně v CSI zmíněn jako Trekkie, vážně to není můj výmysl. My jsme prostě všude. :) Někdy i zdánlivé maličkosti mohou hodně znamenat."když vyloučíte nemožné, tak to, co zbude, musí být pravda."
Spock, Star Trek: Neobjevená země, citát z novely Znamení čtyř (Sir Arthur Conan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama